SYSTEM ALARMOWY

System alarmowy to nic innego jak zespół urządzeń, które współgrają ze sobą w celu ochrony budynków.

Realizujemy kompleksowo wszelkie systemy ostrzegawcze, które odpowiednio skonfigurowane dają możliwość detekcji ruchu, pożaru czy różnego rodzaju gazów a także zalania wodą, zbicia szyby. Budynek można podzielić na strefy, w najdogodniejszej konfiguracji dla potrzeb klienta.

WYKRYTO RUCH
POŻAR, WYCIEK GAZU, ZALANIE
WYKRYTO DŹWIĘK

Korzyści wynikające z posiadania systemu alarmowego:

  • zmniejszone ryzyko włamania
  • poczucie bezpieczeństwa
  • możliwość zdalnego sterowania systemem alarmowym z telefonu komórkowego lub innych urządzeń podłączonych do Internetu
  • możliwość podłączenia systemu do agencji ochrony i wywołanie reakcji grup interwencyjnych
zestaw czujników systemu alarmowego
  • zabezpieczenie:

    przeciwpożarowe (przy użyciu czujek ciepła i dymu) - wykrycie dymu lub nagły wzrost temperatury w miejscu nadzorowanym przez czujkę o kilka stopni w krótkim czasie spowoduje wyzwolenie alarmu pożarowego


    przed nieszczelnością instalacji gazowej (przez zastosowanie czujek gazu) – gdy wyciek gazu aktywuje czujkę, natychmiast zostaniemy o tym poinformowani. Dodatkowo poprzez zastosowanie zaworu odcinającego dopływ gazu możemy bardzo szybko zneutralizować zagrożenie.


    przed zalaniem (przez zastosowanie czujników zalania) - czujniki te montuje się pod zlewami oraz przy zaworach. Czujka taka posiada sondę, która po wykryciu wody na wybranej przez nas powierzchni ostrzeże nas np. o cieknącym kranie. Dodatkową zaletą zastosowania czujek zalania z pewnością jest fakt, iż gdy zastosujemy zawór elektromagnetyczny jako główny zawór wody, to sygnał z czujki zalania może odciąć automatycznie wodę w całym domu, a to może się okazać niezbędne, kiedy jesteśmy poza domem.

NASZE PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Dokładamy największych starań, aby zlecone nam prace zostały wykonane z największą starannością.

Przewodowy czy bezprzewodowy - jaki system alarmowy wybrać?

Podstawowy system alarmowy składa się z: centrali alarmowej, manipulatora (klawiatury sterującej), sygnalizatora oraz różnego rodzaju czujników(ruchu, ciepła/dymu, gazów, zalania, stłuczenia szkła, otwarcia/zamknięcia).

SYSTEM PRZEWODOWY

Pewność działania to duża zaleta, która przemawia na korzyść wersji przewodowych. Sygnał ze wszystkich czujek zawsze będzie mocny i bez zakłóceń oraz co ważne nie trzeba myśleć o wymianie baterii. Może nam się wydawać, że takie rozwiązanie może być tańsze, natomiast pamiętajmy, że większy będzie koszt instalacji, ponieważ musimy ułożyć przewody do każdego urządzenia. Przewody potrzebne są nie tylko do wymiany informacji pomiędzy urządzeniami, punktami kontrolnymi, ale także do przenoszenia napięcia zasilającego.

SYSTEM BEZPRZEWODOWY

Łatwiejszy i szybszy montaż to główne zalety systemów bezprzewodowych. System bezprzewodowy zalecany jest głównie tam, gdzie ściany są wykończone, a użytkownik nie chce inwestować w dodatkowy remont na układanie kabli. Elementy mogą być zasilane bateriami lub akumulatorami. Nie musimy także przejmować się rozmieszczeniem czujek w przypadku remontu, ponieważ bardzo łatwo można przenosić je w inne miejsce. Problemem też nie jest dodawanie do systemu nowych elementów.

SYSTEM HYBRYDOWY

Warto wspomnieć o systemie hybrydowym, czyli takim w którym można podłączyć do bezprzewodowego systemu także urządzenia przewodowe, jak czujniki ruchu, dymu czy gazu, a także manipulator czy nawet sygnalizator optyczno-akustyczny. W takim przypadku budynek można podzielić na strefy, gdzie położenie okablowania nie będzie stanowiło większego problemu oraz takie gdzie jest to bardzo skomplikowane i ponosi za sobą duże koszty- w takim przypadku można skorzystać z rozwiązania bezprzewodowego.